Przystrajanie okna PCV na Boże Ciało

Przystrajanie okna PCV na Boże Ciało

Moim marzeniem od zawsze było przystrajanie okien na Boże Ciało. Za dzieciaka uwielbiam to święto. Zawsze chodziłam z rodzicami na procesję i wówczas podziwiałam przepięknie przystrojone okna. Żałowałam wtedy, że procesja nie idzie moją ulicą. Wtedy z radością mogłabym ozdobić najpiękniej, jak tylko mogłam moje okna na cześć Pana Jezusa. Niestety, przez wiele lat moje okna były puste.

Projektowanie okna PCV na Boże Ciało

okna pcv w KielcachDziś mieszkam już w zupełnie innym miejscu, w sąsiedniej wsi, do której przeprowadziłam się zaraz po ślubie – kilka miesięcy temu. Mam więc to szczęście, że w tym roku procesja będzie szła ulicami pod moim domem. Moje marzenie z dzieciństwa się spełni i będę mogła okna PCV przyozdobić tak jak chcę – wspaniałymi wstęgami, kwiatkami i obrazkami. Już sobie to wszystko wykombinowałam i wiem, że zanim nastąpi święto Bożego Ciała, będę musiała okno plastikowe bardzo dobrze umyć. Wiemy o tym, że okna PCV są bardzo łatwe w czyszczeniu (nie to co było kiedyś z oknami drewnianymi). Jak już okna będą gotowe i będą lśniły czystością, wtedy też zajmę się ich ozdabianiem kupię specjalną bibułę w kolorze niebieskim i żółtym i dzięki temu zrobię kręcone wstęgi na oknach, które będą symbolem. Wstęgi przykleja do białych ram okien plastikowych. Dzięki temu ochronię ramy przed zniszczeniem, a same tasiemki będą bardzo dobrze się trzymały. Na parapecie okna plastikowego postawię figurkę Jezusa Chrystusa którą dostałam od mojej babci. Jest to pamiątka po niej. Figurka jest bardzo duża i zmieści się w oknie. Aby było jeszcze piękniej, w okno postawię przepiękne kwiatki. Będą to kwiatki, które zakwitną akurat w tym sezonie. Zapewne będzie to pachnący to bez i jeszcze piękniejsze piwonie. Myślę że tak pięknie zaprojektowane okno będzie stanowiło furorę wśród zamieszkujących moją wieś, którzy zakupili okna pcv w Kielcach. Wielokrotnie chodziłam na różnego rodzaju procesje i patrzyłam w oknach na to, jak ludzie mają ładnie. Widziałam ładniejsze okna i nieco gorsze. Najbardziej podobały mi się okna plastikowe, które posiadały właśnie te wstęgi w kolorze niebieskim i żółtym, czyli takie jak ja sobie sama wymarzyłem.

Pomimo wszystko, czyszczenie tych okien będzie najważniejszą kwestią. Wiadomo, iż ludzie będą zaglądać, patrzeć i oceniać czystość szyb. Nie chciałabym się najeść wstydu. Mąż na szczęście rok temu założył nowe okna, które kupił w Kielcach. Będę mogła cieszyć się i być dumna z tego, że ozdobiłam okno plastikowe na Boże Ciało. Już nie mogę się doczekać tego święta i nie mogę się doczekać zdobienia okienka.