Praktyczne gadżety dla firm

Praktyczne gadżety dla firm

W dzisiejszych czasach kiedy każdy stara się o klienta, wszędzie spotykamy się z gadżetami reklamowymi. Są tak popularne produkty, że spotykamy je praktycznie na każdym kroku. Jest to oczywiście bardzo łatwy i tani sposób na przyciągnięcie klienta i przypominanie mu o swojej firmie, produkcie czy usłudze. Dodatkowo coraz więcej otwiera się agencji reklamowych, które różne kubki czy długopisy potrafi przygotować nawet w kilka godzin. Następną rzeczą jest fakt, że ludzie jednak lubią dostawać nawet takie małe upominki jak długopis z logo firmy.

Najczęstsze gadżety z logiem firmy

gadżety reklamoweW chyba każdej branży naszej gospodarki trafimy na dobry chwyt marketingowy jakim jest gadżet z logiem danej firmy. Jeśli zrobimy duże zakupy w aptece dostaniemy gratis długopis z nazwą jakiegoś leku. Jeśli załatwiamy abonament na telefon lub nowy telefon dostaniemy w gratisie etui z logiem danej sieci komórkowej. Natomiast u kosmetyczki czy w salonie spa dostaniemy cukierka również z logo danej firmy. Nie są to do końca gratisowe produkty, ponieważ dana firma w swoje usługi wliczyła sobie zakup danych gadżetów reklamowych. Takie gadżety reklamowe są lubiane przez klientów. Czasem w banku za udaną transakcję kredytową dostaniemy kubek lub parasol, to już w ogóle jesteśmy szczęśliwi. Mentalność ludzi właśnie na tym polega, że takie upominki bardzo nas cieszą. Druga sprawa jest taka, że taki gadżet jak kubek czy długopis poniekąd przypominają nam trochę o danej firmie. To ma właśnie na celu rozdawanie swoich upominków reklamowych. Kiedyś firmy z odzieżą miały swoje reklamówki, do których pakowano towar w sklepie. Dziś już wycofują reklamówki plastikowe ale kiedyś nasze szafki zalewane były właśnie takimi gadżetami reklamowymi. Bardzo moden są ostatnio cukierki z logo firmy. Jest to raczej najtańsza forma reklamy. Dotyczy ona zarówno małych jednoosobowych działalności gospodarczych jak i dużych przedsiębiorstw. Takie gadżety spotkamy u manicurzystki czy rehabilitanta, ale także w dużych hotelach.

Każda forma reklamy jest dobra. Jeśli do tego my jako klienci otrzymujemy coś w formie gratisu, to już w ogóle jesteśmy zadowoleni. Lubimy dostać słodką niespodziankę z logiem firmy lub duży kubek na kawę czy długopis, który możemy nosić w torebce. W zależności od rodzaju danej firmy czasami gadżet jest ściśle powiązany z daną branżą. Tak banki rozdają skarbonki ze swoim logo, a sieci komórkowe rozdają smycze lub etui na telefon również ze swoim logo. Wiele agencji reklamowych za niewielkie pieniądze przygotuje różnorakie gadżety.