Osocze bogatopłytkowe – zabiegi z jego wykorzystaniem

Osocze bogatopłytkowe – zabiegi z jego wykorzystaniem

Żadna kobieta nie chce się starzeć, dlatego kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki zaczynamy panikować i szukamy skutecznego sposobu na ich pozbycie się. Przeważnie zaczynamy od kremów przeciwzmarszczkowych dostosowanych do naszego wieku, które posiadają odpowiednią ilość kolagenu i innych substancji, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Zabiegi w wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe RzeszówZacznijmy może od tego co to jest osocze bogatopłytkowe. Otóż jest to preparat krwiopochodny, który zawiera większą ilość płytek krwi. Otrzymywany on jest z krwi pobranej od pacjenta, u którego ma być później wykonany zabieg z jego wykorzystaniem. Osocze bogatopłytkowe Rzeszów zawiera również czynnik wzrostu, który stymuluje procesy regeneracyjne, dlatego tak chętnie wykorzystywane jest w zabiegach odmładzających czy terapiach regeneracyjnych dostawowych i domięśniowych a także w przyspieszeniu procesów gojenia się ran również u zwierząt. Jednak najczęściej jest ono wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej takich jak mezoterapia cienkoigłowa czy tak zwany wampirzy lifting oraz w ortopedii, chirurgii oraz diabetologii. Pierwszy z zabiegów polega na rewitalizacji skóry, a także poprawieniu jej napięcia czy elastyczności. Dzięki wstrzyknięciu osocza skóra staje się rozświetlona i zagęszczona, przez co wyglądamy młodziej oraz zdrowiej. Dlatego zabieg ten jest bardzo popularny wśród kobiet, które chcą pozbyć się zmarszczek. Drugim chętnie wybieranym zabiegiem, dzięki któremu w łatwy sposób możemy się odmłodzić jest wampirzy lifting, który tak jak w przypadku poprzedniego zabiegu polega na wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego w określone miejsca na naszym ciele. Osocze ma wiele atutów, zabiegi z jego wykorzystaniem zapewniają doskonałe efekty a co najważniejsze są bardzo bezpieczne, ponieważ wstrzykiwany środek pochodzi z naszej krwi. Dzięki temu nie musimy obawiać się niepożądanych skutków po wykonaniu zabiegu. Należy jednak pamiętać o zaleceniach lekarza, czyli przez kilkanaście godzin po zabiegu nie należy nakładać żadnego makijażu, ponieważ musimy poczekać, aż ranki po nakłuciach ulegną wstępnemu zagojeniu.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczone są dla osób, które w naturalny a przede wszystkim bezpieczny sposób chcą zadbać o swoją skórę lub poprawić jej niedoskonałości bo przecież zdrowa oraz jędrna skóra to nasza wizytówka. Zanim jednak poddamy się tego rodzaju zabiegowi warto sprawdzić opinię na temat salonu, w którym chcemy poddać się zabiegowi.