Mierzeja Wiślana idealnym miejscem nauki

Mierzeja Wiślana idealnym miejscem nauki

Zielona szkoła to inicjatywa skierowana do uczniów, którzy w ciepłych miesiącach chcieliby nieco odpocząć od siedzenia w szkolnych ławkach, a jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę. Od dawna już wiadomo, że nauka przez zabawę jest najlepszą formą edukacji zaś podróżowanie pozwala nam w naturalny sposób przyswoić wiedzę i zdobyć cenne umiejętności.

Nauka i zabawa na zielonej szkole

mierzeja zielone szkołyJeśli chcielibyśmy udać się na zieloną szkołę, najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca. Powinna być to miejscowość o dużych walorach krajobrazowych, historycznych lub uzdrowiskowych, tak by uczniowie jak najwięcej skorzystali z pobytu. Jednym z pięknych polskich zakątków, gdzie często organizowane są zielone szkoły, jest Mierzeja Wiślana. Znajdziemy tam wiele interesujących miejscowości, w których warto zatrzymać się na dłużej. Jeśli chodzi o miejsca takie, jak Mierzeja zielone szkoły mogą odbywać się nad morzem, na rozgrzanym piasku i wśród szumiących fal. Uczniowie mają niepowtarzalną szansę na zabawę na plaży, kąpiel w morzu, relaks w słońcu oraz zdobywanie wiedzy w przystępny i przyjemny sposób. Przebywając nad polskim morzem można przeprowadzić lekcję na temat znaczenia Bałtyku, geografii krajów leżących nad nim, historii naszego dostępu do tego istotnego akwenu. Uczniowie mogą spróbować swoich sił w quizie wiedzy o Morzu Bałtyckim, przygotować plakaty zachęcające do ochrony środowiska i dbania o czystość wód lub obliczyć zasolenie morskiej wody, w której tak przyjemnie się kąpać. Możliwości jest mnóstwo, a wszystkie zależą od kreatywności opiekunów. Zielona szkoła uczy poprzez kontakt i zabawę, dlatego właśnie jest to tak bardzo atrakcyjna forma dla dzieci, uwielbiających podróże i ciekawe opowieści. Ośrodki kolonijne, organizujące zielone szkoły, na przykład te zlokalizowane na Mierzei Wiślanej, przyjmują zgłoszenia i kwaterują uczniów. Bardzo ważny jest również aspekt bezpieczeństwa, dlatego w każdym ośrodku powinna znajdować się gaśnica, a uczestnicy zielonej szkoły muszą być zaznajomieni z drogami ewakuacyjnymi i procedurami ewakuacji podczas nieprzewidzianych wypadków, które mogą się wydarzyć.

Mierzeja Wiślana to niezwykle atrakcyjny turystycznie zakątek naszego kraju. Uczniowie mogą wybierać się tam na zielone szkoły, organizowane pod opieką doświadczonych wychowawców. Takie żywe lekcje są doskonałym pomysłem w ciepłych miesiącach, gdy coraz trudniej usiedzieć w szkolnej ławce, a świat zaprasza, by odkryć jego tajemnice i cieszyć się wspaniałą pogodą na zewnątrz.