Kiedy udać się do lekarza od włosów?

Kiedy udać się do lekarza od włosów?

Trychologia jest terminem medycznym, który określa badanie włosów i skóry głowy oraz i wszystkich problemów z nimi związanych. Trycholog to ktoś, kto specjalizuje się w problemach z wypadaniem włosów, takich jak przerzedzanie włosów, łamanie włosów, łysienie i wszystkie problemy ze skórą głowy. Stan włosów jest wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia. Włosy matowe i bez życia mogą wskazywać na stres, niezdrowy styl życia, podczas gdy włosy pełne życia i błyszczące są oznaką zdrowia. Jest to jeden z kilku czynników decydujących o odpowiednim leczeniu.

Kiedy na konsultację ze specjalistą od włosów?

zaufany lekarz od włosówTrycholog to ekspert od włosów, z którym można się skonsultować zamiast odwiedzać lekarza pierwszego kontaktu. Wizyta u trychologa polega na szczegółowej konsultacji. Specjalista omawia wszystkie aspekty życia pacjenta, które obejmują dietę, stres i wszelkie inne czynniki zewnętrzne, jak również zebranie pełnej historii medycznej. Następnie przeprowadzi badanie włosów i skóry głowy. W niektórych przypadkach analiza włosów musi być wykonana w celu oceny stanu zdrowia rosnących cebulek włosowych lub w celu sprawdzenia uszkodzeń strukturalnych i obecności wszy lub infekcji grzybiczych. Nie jest również niczym niezwykłym, aby trycholog poprosił lekarza pierwszego kontaktu o wykonanie badań krwi.  Jeśli trycholog uzna, że istnieje przyczyna medyczna, wówczas doradzi wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Wśród powodów, dla których ludzie powinni odwiedzić specjalistę od włosów, wymienia się między innymi swędzącą i łuszczącą się skórę głowy. Różne czynniki mogą spowodować nadmierny łupież, podrażnienie i pojawienie się czerwonych plam. Może to spowodować odwodnienie skóry głowy i wypadanie włosów. Zaufany lekarz od włosów pomoże opanować tą dolegliwość. Przerzedzanie się włosów powoduje z kolei, że każdy czuje się niekomfortowo, niezależnie od płci. Trycholog pomoże znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy i zaproponować odpowiednią terapię.

Aby uzyskać dokładną diagnozę i skuteczne leczenie problemu z włosami i skórą głowy, należy udać się do wykwalifikowanego trychologa. Oprócz ukończenia odpowiedniego kursu trychologicznego, od tych specjalistów od włosów i skóry głowy oczekuje się przestrzegania profesjonalnego kodeksu postępowania. Konsultacja z trychologiem to wizyta, którą można porównać, z jednej strony, z regularną wizytą u lekarza ogólnego, a z drugiej strony, z wizytą u fryzjera. Z jednej strony specjaliści skupiają się na naszych włosach, a z drugiej – na bardzo precyzyjnych testach skóry głowy i włosów.