Intensywność użytkowania bramy

Intensywność użytkowania bramy

Kolejnym kryterium, pod względem którego musimy wybrać odpowiedni napęd do bramy jest intensywność użytkowania. Obecnie producenci dzielą napędy do bramy na te, które kupowane są do bram przydomowych oraz te, które wykorzystywane są do bram przemysłowych, oraz osiedlowych. Zazwyczaj dzielą się one na pracę przydomową do 50 cykli otwierania i zamykania oraz na pracę intensywną, która jest powyżej 50 cykli na dobę. Powinniśmy dokładnie obliczyć ile razy otwieramy i zamykamy bramę, aby pod tym względem wybrać odpowiednie siłowniki.

Funkcjonalne automaty do otwierania bramy

Piloty do bramKiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego automatu do naszej bramy, to możemy z niektórych funkcji zrezygnować, ale nigdy nie powinniśmy rezygnować z bezpieczeństwa oraz użytkowania, a także długoletniej żywotności całego systemu. W niektórych przypadkach może się okazać, że dodatki będą dla nas niepotrzebnie i mogą okazać się tylko zwykłym dodatkowym kosztem. Dlatego dokładnie powinniśmy zastanowić się przed wyborem czego dokładnie potrzebujemy i przeanalizować nasze potrzeby oraz oczekiwania. Najwięcej osób decyduję się oczywiście na to, aby zakupić piloty do bram. Możemy wtedy bez wychodzenia z samochodu sterować bramą i jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy na dworze występują niekorzystne warunki atmosferyczne albo podczas burzy czy ulewy. Przede wszystkim, kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego napędu do bramy, to powinniśmy również zakupić dodatkowo lampę ostrzegawczą, która informuje osoby znajdujące się w otoczeniu, że brama jest w ruchu, a także wyłącznik kluczykowy, który umożliwi nam ręczne otwieranie bramy, gdy zabraknie prądu. Bardzo potrzebny jest również specjalny enkoder, który zabezpiecza przed zgnieceniem i w przypadku gdy jedna brama natrafi na jakąkolwiek przeszkodę to zatrzyma się i nie dojdzie do uszkodzenia samochodu lub innego obiektu, który jest przeszkodą dla zamykającej się bramy. Dobrym rozwiązaniem jest również funkcja miękkiego startu oraz zatrzymywania, ponieważ wtedy brama będzie powoli startować oraz wyhamuje w momencie, gdy będzie miało dojść do zamknięcia.

Dokładnie powinniśmy również zastanowić się, czy potrzebujemy automatycznego zamykania bramy po konkretnym ustalonym czasie, a także czy chcemy mieć funkcję elektrozamka oraz akumulatora zasilającego. Czasami potrzebne nam będą również funkcje furtki, aby otwierać tylko jedno skrzydło bramy oraz uruchamianie zewnętrzne za pomocą klawiatury lub modułu GSM. Nie powinniśmy również zapomnieć o tym, aby wybrać fachowców, którzy dokonają profesjonalnego montażu.